Serwis klimatyzacji Lublin, Kraśnik

Serwisowanie klimatyzacji ma na celu sprawne działanie klimatyzatora w danych pomieszczeniach. Dzięki temu można o kilka miesięcy przedłużyć żywotność takiego urządzenia i sprawić, że będzie działało ono prawidłowo.

Serwis klimatyzacji dba przede wszystkim o to, aby utrzymać klimatyzatory w odpowiednim stanie technicznym oraz higienicznym. W ten sposób nie będą się gromadzić na takim urządzeniu zanieczyszczenia oraz zabrudzenia, które mogłyby doprowadzić do tego, że klimatyzator nagle przestałby działać lub też wymiana powietrza nie odbywała się na optymalnym dla klimatyzatora poziomie.

Regularna konserwacja klimatyzatora sprawia, że dłużej można z niego korzystać, ale oprócz tego robi się to również dużo bezpieczniej. Klimatyzacja nie będzie miała w sobie wtedy żadnych uchybień, a każda osoba przebywająca w pomieszczeniu z klimatyzatorem odczuje na swojej skórze chłodne powietrze, które może pomóc w skutecznym wykonywaniu obowiązków służbowych. Czasami serwisowanie takich urządzeń potrwać może nawet kilka dni, gdy usterka jest naprawdę poważna, jednak zwykle naprawy zajmują nie więcej niż kilka godzin.

Serwis klimatyzacji - odgrzybianie klimatyzacji

Podczas usługi serwisowania należy zająć się także procesem odgrzybiania klimatyzacji. Dzięki temu zadba się o zdrowie osób, które będą przebywać w pomieszczeniach z klimatyzatorami. Nie będą one wdychać wtedy niebezpiecznych substancji, dlatego też jest to bardzo ważna czynność, którą serwisanci wykonają w stu procentach poprawnie. Na szczęście nie zajmuje to dużo czasu, a po zakończonej czynności można wrócić do pracy, bez obaw o to, że drogi oddechowe zostaną narażone na jakieś niebezpieczeństwo. Przy serwisowaniu istotnym elementem jest więc czyszczenie skraplaczy, które znajdują się w klimatyzatorach, ponieważ to właśnie tam najczęściej gromadzą się wszelkie zanieczyszczenia. Serwis klimatyzacji zajmie się tym jednak profesjonalnie, więc na pewno serwisowanie przebiegnie perfekcyjnie, a klimatyzator nadal będzie mógł cieszyć zainteresowanych klientów swoja funkcjonalnością.

Serwis klimatyzacji - udrażnianie odpływów

Serwis klimatyzacji zajmuje się także udrażnianiem odpływów skraplających. Dzięki temu klimatyzacja może działać płynnie, a świeże powietrze jest rozprzestrzeniane po całym pomieszczeniu, z czego może skorzystać każda osoba, która będzie się akurat znajdowała w środku. Jeśli takie odpływy nie są drożne nie zajdzie wtedy wymiana powietrza, co bardzo negatywnie może wpłynąć oczywiście na ludzkie zdrowie, więc na pewno warto poświęcić tej czynności trochę czasu, a naprawa zostanie zakończona sukcesem. Serwis klimatyzacji zajmuje się także sprawdzaniem szczelności całego układu. Jeśli nie jest on szczelny, to rzeczną normalną jest oczywiście to, że nie będzie on działał poprawnie. Wtedy też należy zrealizować potrzebne naprawy, przy użyciu specjalistycznego sprzętu, ale dla fachowców nie stanowi to większego problemu.

Regularne serwisowanie klimatyzatorów przynosi więc same korzyści, nie tylko dla komfortu pracy, czy wypoczynku, ale też dla zdrowia, więc nie warto takich spraw bagatelizować, ponieważ potem ludzkie zdrowie może na tym ucierpieć. Ważnym procesem podczas serwisowania klimatyzacji jest również czyszczenie parownika, ale też wykorzystanie specjalnych tabletek, które zapobiegają powstawaniu osadu w takich miejscach. Wykonanie tych wszystkich czynności sprawia, że klimatyzator idealnie będzie spełniał swoje podstawowe funkcje przez naprawdę długi okres czasu, więc warto zająć się tym przynajmniej kilka razy w roku.

Obecnie większość mieszkań, domów wyposażone jest w klimatyzatory. Istnieje konieczność dezynfekcji i odgrzybiania klimatyzacji oraz filtra przeciwpyłowego. Odgrzybianie klimatyzacji należy robić przynajmniej raz w roku lub częściej (jeśli występują objawy wskazujące na zatkanie filtra lub zagrzybienie układu).  Regularne przeglądy są niezwykle ważne, gdyż rozwijające się wewnątrz grzyby i pleśń są niebezpieczne dla zdrowia- powodują choroby dróg oddechowych, są rakotwórcze, a także mogą być przyczyną alergii (szczególnie u dzieci).  

Nasza firma proponuje Państwu czyszczenie parą, która ma około 140 °C, dzięki czemu zabija wszystkie bakterie i grzyby.

Skontaktuj się z nami!
Tel: 725-663-424